uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

NOTIKUMU KALENDĀRS

Nav notikumu

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

LAA - 30. septembrī: Autisms + disciplīnas un stingrības jautājumi

20131005_multene1

Paldies VISC Speciālās izglītības nodaļas vadītājai Ilutai Vilnītei par pecpusdienas sarunu pagājušajā nedēļā, un īpašs paldies par iedziļināšanos katra sarunas dalībnieka jautājumos, kā arī par palīdzību to risināšanā arī nākamajās dienās. Turpinot iesākto ceļu, gatavojam praktisku darbnīcu par individuālajiem mācību plāniem kādā no rudens sestdienām.

Tuvākie pasākumi:
Pirmdien, 30. septembrī plkst. 17:00-20:00 aicinām uz sarunu audiologopēdi Gunu Slavinsku, kura arī divus gadus ir strādājusi kā asistente latviešu zēnam ar autismu Portugālē. Tēma - disciplīnas un stingrības jautājumi bērniem ar AST ģimenē, skolā un citās vidēs. Ieejas maksa - kā jau pirmdienas vakaros - neliels cienastiņš.

Sestdien, 5.oktobrī notiks animācijas darbnīcas bērniem un pieaugušajiem. Katra darbnīca būs pusotru stundu gara. Bērni un pieaugušie, kuri vēlas piedalīties: aicinām pierakstīties kādā no darbnīcām sekojošos laikos:
10:00-11:30, 12:00-13:30, 14:00-15:30
Darbnīcas mērķis ir veicināt socializēšanos un jaunu prasmju veidošanos bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem ar īpašām vajadzībām. Kopīga darbošanās nelielās grupās, lai veidotu vienu animācijas filmu, ceļ bērnu un pieaugušo motivāciju sadarboties. Animācijas darbnīcas ir labs veids, kā novērtēt savu individuālo un grupas rezultātu.
Animācijas darbnīcu materiāls būs plastilīns, jo tas attīsta sīko pirkstu motoriku, ir patīkams taustei un viegli transformējams.
Animācijas darbnīca top sadarbībā ar neformālās izglītības biedrību "Soli pa solim" un Rīgas domes Labklājības departamentu.

Otrdien, 8.oktobrī notiks pieredzes apmaiņas vakars ar pedagoģi Ilonu Smirnovu par Islandes pieredzi skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu vides piemērošanā bērniem ar autiskā spektra traucējumiem.

Ceturtdien, 10.oktobrī plkst. 17:00-20:00 - ABA slēgtā grupa latviešu valodā (vēl ir vairākas brīvas vietas).

Piektdien, 11.oktobrī plkst. 14:00-17:00 - lekcija "Pozitīvas motivēšanas sistēmas izveide bērniem un pieaugušajiem ar AST".

ATCELTS!: Pirmdien, 14.oktobrī plkst 17:00-20:00 - tējas vakars ar pedagoģi Jekaterinu Tumaševicu par alternatīvās komunikācijas metodēm izglītības iestādēs bērniem ar autiskā spektra traucējumiem. Zviedrijas pieredze un Latvijas izaicinājumi, iespējas un risinājumi.

Ceturtdien, 17.oktobrī plkst.17:00-20:00 - ABA slēgtā grupa krievu valodā (vēl ir vairākas brīvas vietas).

Visi šie pasākumi notiek biedrības Latvijas Autisma apvienība telpās Torņa ielā 4, 1b-202. Tie ir bezmakas.

Citas aktualitātes:
3. oktobrī - tālākizglītības seminārs pirmsskolas izglītības skolotājiem, metodiķiem un citiem atbalsta speciālistiem "DARBS AR DAŽĀDIEM BĒRNIEM IKDIENĀ PIRMSSKOLAS GRUPĀ”.

Aicinām jūs uz Vislatvijas vecāku forumu 2013.gada 12.oktobrī LU Lielajā aulā Raiņa bulvārī 19. Foruma tēma: „Inovatīvi risinājumi izglītībā. Vecāku loma un līdzdalības iespējas.”

Tāpat, oktobra pēdējā nedēļā Kaņepes kultūras centrā, Rīgā Skolas ielā 15 plānots autisma filmu maratons, kura ietvaros plānots parādīt gan mākslas, gan dokumentālās, gan arī informatīvās filmas. Paldies jau par iesūtītajām idejam. Ja Jums ir kāda filma, kura ir palīdzējusi Jums saprast autisma pasauli, un Jūs domājiet, ka to ir svarīgi redzēt citiem, lūdzu, dodiet ziņu līdz trešdienai, 2.oktobrim.

Mājas lapā www.autisms.lv ir pieejamas arī citas aktualitātes, kas skar šo jomu kopumā. Tāpat, ja Jūsu redzeslokā ir pasākumi, par kuriem būtu svarīgi zināt pārējiem, lūdzu, dodiet ziņu, ievietosim informāciju arī par tiem.

Pedagogi, speciālisti, studenti! Ja Jums ir interese apgūt autisma jautājumus ārpus Latvijas, lai palīdzētu ienest jaunāko pieredzi un zināšanas Latvijā, aicinām Jūs pieteikties, aprakstot savas vēlmes, lai varam Jums pārsūtīt jaunumus šajā jomā, un, protams, meklēsim iespējas Jūs atbalstīt.

Lūdzam pieteikties, ja plānojiet apmeklēt kādu no pasākumiem!

Facebook

Twitter

YouTube