uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

NOTIKUMU KALENDĀRS

Nav notikumu

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

LAA 28.novembrī: ABA krievu valodā, 29.novembrī: ieskats Tomatis metodē

Šodien, 28.novembrī plkst. 17:00 notiks ABA slēgtā grupa KRIEVU valodā.

Piektdien, 29.novembrī plkst. 16:00-18:00 Ieskats Tomatis metodē. Materiāli un video materiāli būs gan LATVIEŠU, gan KRIEVU valodā.
Sīkāka informācija par metodi pieejama www.tomatis.com un, protams, klātienē. Diemžēl tehnisku iemeslu dēļ nevaru pievienot prezentāciju, bet materiālus varēsiet saņemt lekcijā.
Lūdzam pieteikties uz pasākumu, lai varam prognozēt nepieciešamo materiālu skaitu.

Pirmdien, 2.decembrī plkst. 16:00 -18:00 Latvijas Autisma apvienībā viesosies Valsts izglītības un satura centra (VISC) pārstāvji. Īpaši aicinām piedalīties vecākus, kuru bērniem ir autiskā spektra traucējumi un labs intelekts un kuri nākamajā vai aiznākamajā gadā uzsāks skolas gaitas vai ir uzsākuši mācības sākumskolā. Diskutēsim par īpašas programmas veidošanu, kas nodrošinātu gan nepieciešamo atbalstu socializācijai, gan mācību programmas apguvei.
Otrā tēma - simbolu valodas Widgit datorprogrammas SymWriter-2 izmantošanas iespējas skolā, pirmskolā. Simbolu valoda tiek izmatota, lai palīdzētu apgūt lasītprasmi un saprastu izlasīto tekstu. Simboli ir attēli, kuri tiek izmantoti, lai padarītu vārdu nozīmi skaidrāku un vieglāk saprotamu, nodrošinot vizuālu informāciju. Widgit simboli ir vienkārši un viegli uztverami, tos var izmantot dažāda vecuma bērni. Programmu veiksmīgi var izmantot pedagogi, strādājot ar bērniem, kuriem ir mācīšanās traucējumi, autisms, garīgās attīstības traucējumi vai citas speciālās vajadzības. Programma pieejama visām izglītības iestādēm (izņemot ģimnāzijas). Sīkāka informācija par programmu izdali pieejama reģiona izglītības pārvaldēs.

Sestdien, 7.decembrī plkst. 11:00-15:00 Iekļaujošās uzvedības atbalsta darbnīca vecākiem un speciālistiem. Tēma - Pašcieņa.
Saturs:
1. Pašcieņa un tās galvenie aspekti uzvedības traucējumu kontekstā - lekcija, diskusija.
2. Emocijas kā tās ietekmē bērna pašcieņu iekļaujošas uzvedības kontekstā - lekcija, diskusija, praktiskais.
3. Kas nepieciešams, lai attīstītu pašcieņu un uzlabotu uzvedību - diskusija, praktiskais.
4. Pašcieņa un dzīves kvalitātes uzlabošana iekļaujošas uzvedības kontekstā - lekcija, diskusija.
Darbnīca notiek sadarbībā ar RD Labklājības departamentu un biedrību "Soli pa solim".

Pirmdien, 9.decembrī notiks kinovakars - animācijas darbnīcas rezultātu prezentācija.

Sestdien, 14.decembrī plkst. 11:00-15:00 produktu dizainere Līga Dumpe vadīs sensoro rotaļlietu darbnīcu - izstādi, kuras ietvaros jums būs iespējas gan spēlēties pašiem, gan arī izgatavot rotaļlietas.
Praktiski darbojoties, meklēsim atbildes uz šiem jautājumiem:
- kāpēc īpašiem bērniem nepieciešamas īpašas rotaļlietas?
- kā top īpašas rotaļlietas īpašiem bērniem?
- kā veidot spēles? kā izvēlēties materiālus spēļu elementu veidošanai?

Lai mēs varētu uzsākt semināru, darbnīcu un citu pasākumu translēšanu internetā, mūsu Autisma apvienības YOUTUBE kanālam nepieciešami vismaz 100 sekotāji. Lūdzam palīdzēt un reģistrēties par sekotājiem. Reģistrēties var, nospiežot sarkano Subscribe pogu tieši zem Latvijas Autisma apvienības fotogrāfijas (labajā pusē).
Latvijas Autisma apvienības YOUTUBE kanāls
Tur jau ir ievietoti vairāku pasākumu video.

Pirmā jogas nodarbība notiks svētdien, 8.decembrī plkst 15:00. Nodarbības notiks katru nedēļu. Lūdzu, dodiet ziņu, ja vēlaties apmeklēt nodarbības, ja der šis laiks vai ir ierosinājumi sākt nedaudz agrāk vai vēlāk.

Informējam, ka veidojam tik ļoti nepieciešamo atbalsta materiālu par pašaprūpes iemaņām bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem. Tajā tiks apskatītas būtiskākās grūtības pašaprūpē, to cēloņi un iespējamie risinājumi. Palīgmateriālā būs pieejami gan praktiski padomi, gan vizuālie uzskates līdzekļi: piktogrammas un citi materiāli, kas varētu palīdzēt šo prasmju apgūšanā. Tas tiks veidots tā, lai jums būtu iespēja izveidot individuālu rokasgrāmatu konkrētam bērnam.
Lai palīdzētu noderīgajam materiālam nonākt pie Jums, labdarības veikals „Hopen” daļu no saviem decembra un janvāra ienākumiem ziedos Latvijas Autisma apvienībai materiāla sagatavošanai un drukai. Labdarības veikali „Hopen” atrodas Rīgā, Mazā nometņu ielā 32 un Ogrē, Skolas ielā 18. Lūdzam arī Jūsu atbalstu šī palīgmateriāla tapšanā.

Visi pasākumi ir bezmaksas un notiek Latvijas Autisma apvienības telpās Torņa ielā 1B-202, Rīgā.

Facebook

Twitter

YouTube