uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

NOTIKUMU KALENDĀRS

Nav notikumu

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

LAA jaunumi janvārī

Pirmdien, 20.janvārī plkst. 17:00 notiks praktisks seminārs: Alternatīvā komunikācija bērniem ar autiskā spektra traucējumiem. Lektores: Olga Šurkus un Jekaterina Tumaševica.
Ieeja: bezmaksas

Piektdien, 24.janvārī plkst 16:00 uzsāksim īpašu tēmu - Sociālie stāsti, to vaidošana un izmantošana bērniem ar autiskā spektra traucējumiem un augsti funkcionējošu autismu. Un ne tikai bērniem ar autismu.
Te īsa pamainformācija par sociālajiem stāstiem:
http://www.autisms.lv/index.php/lv/jaunumi/54-socialie-stasti-10-padomi
Ieeja: bezmaksas

Pirmdien, 3.februārī plkst 17:00 darba tikšanās par šī gada Autisma apvienības prioritātēm, kā arī atskaites un atskats uz pagājušo gadu. Laipni aicināts ikviens!

Sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu gada nogalē tika sagatavots un nodrukāts materiāls 60 lappušu apjomā: "Saprast autismu.Saprast pasauli.Saprast sevi", kas sevī ietver informatīvi apkopotus un papildinātus vasaras semināra cikla izdales materiālus. Šis materiāls būs īpaši vērtīgs sociālajiem darbinikiem, speciālistiem, pedagogiem, kuriem autisma jautājumi ir jaunums, kā arī, protams, vecākiem.
Tā kā materiālu bija iespējams nodrukāt ierobežotā skaitā, tā saņemšanai priekšroka būs semināra dalībniekiem, kā arī Autisma apvienības biedriem.

Visi iepriekš minētie pasākumi notiek un materiālus ir iespējams saņemt biedrības LAtvijas Autisma apvienība telpās Rīgā, Torņa ielā 1B-202, Rīgā (Jēkaba kazarmas).

Aicinām stāties biedrībā, jo daudzu projektu un ideju apstiprināšanai biedru skaits var būt izšķirošais arguments, lai tos apstiprinātu vai noraidītu.

Citas aktualitātes:
Aktuālākā tēma Eiropā autisma jomā šogad būs darba tirgus, un arī Latvijā darba devēji sāk aizvien vairāk un rūpīgāk domāt par iekļaujošajām darba vietām.

Autisma apvienību jau ir uzrunājis pirmais darba devējs, kurš ir gatavs pielāgot darba vidi autiskām personām.
Līdz ar to - Ja Jūs ziniet kādu cilvēku, kuram padodas un patīk darbs ar datoru, kuram patīk rutinēts, nemainīgs darbs, kurš var nemainīgi noturēt uzmanību ilgu laiku, un kurš meklē darbu uz pilnu vai daļēju slodzi, dodiet ziņu - pārsūtīšu sīkāku informāciju!
Vēl viena prasība - norvēģu, zviedru vai dāņu valodas pamatzināšanas vai motivācija apgūt pašus pamatus (apmācības ir gatavs segt darba devējs). Es pieļauju, ka šis sludinājums varētu būt aktuāls arī kādiem vecākiem.
Lai izdodas!

Informējam, ka turpinām darbu pie atbalsta materiālu par pašaprūpes iemaņām bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem. Tajā tiks apskatītas būtiskākās grūtības pašaprūpē, to cēloņi un iespējamie risinājumi. Palīgmateriālā būs pieejami gan praktiski padomi, gan vizuālie uzskates līdzekļi: piktogrammas un citi materiāli, kas varētu palīdzēt šo prasmju apgūšanā. Materiāls tiks veidots tā, lai jums būtu iespēja izveidot individuālu rokasgrāmatu konkrētam bērnam.
Lai palīdzētu noderīgajam materiālam nonākt pie Jums, labdarības veikals "Hopen" arī šomēnes daļu no saviem ienākumiem ziedos Latvijas Autisma apvienībai.
Labdarības veikali "Hopen" atrodas Rīgā, Mazā nometņu ielā 32 un Ogrē, Skolas ielā 18.
Lūdzam Jūs atbalstīt šī palīgmateriāla tapšanā!

Cilvēks, ar autiskā spektra traucējumiem vēlas uzsākt komunikāciju elektroniskā (e-pastā vai skype) veidā ar cilvēkiem, kuriem ir aktuāli izprast, kā bērns vai pieaugušais jūtas, esot šo traucējumu varā.
Ne vienmēr līdzcilvēki saprot un spēj iedomāties, kāpēc viņu bērns raud, kož sev, sit, jo ir daudz, neiedomājamu, traucējošo faktoru, kuru rezultātā rodas šāda reakcija.
Esot pašam, šādās situācijās un sadzīvojot ar autiskā spektra traucējumiem ir vieglāk paskaidrot, izstāstīt, kāpēc notiek kādas reakcijas, jo iespējams, ka arī es esmu piedzīvojusi savā dzīvē to pašu, ko piedzīvo pašreiz Jūsu bērns vai pieaugušais.
Ja nu kādam ir vēlme šādai saziņai, izzinot kā jūtas, kā redz šo pasauli cilvēks ar autiskā spektra traucējumiem, tad sazinieties ar mani elektroniski: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Vēl starptautiskās ziņas:
Tiem, kuri ir vai būs Londonā vai netālu, informēju par šo pasākumu: http://ej.uz/8qsa
Ja Jums sanāk tajā piedalīties, priecāšos par īsiem komentāriem.

Facebook

Twitter

YouTube