uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

Bērnu ar autismu un autiska spektra traucējumiem invalidizācijas un sociālās atstumtības riska mazināšana

Biedrība “Latvijas autisma centrs” šā gada novembrī uzsāka īstenot 2 gadu projektu „Bērnu ar autismu un autiska spektra traucējumiem invalidizācijas un sociālās atstumtības riska mazināšana”. Projekts tiek finansēts Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts programmas “NVO programma” ietvaros.
Projekta mērķis ir bērnu ar autismu un autiska spektra traucējumiem integrācija sabiedrībā, sociālās atstumtības un vardarbības risku samazināšana un palīdzība sasniegt augstāko iespējamo izglītības programmu.
Mērķa grupa: bērni ar autismu un autiska spektra traucējumiem, viņu ģimene un speciālisti, kas saskaras ar cilvēkiem ar autismu.
Projekta īstenošanas vieta ir visa Latvija. Projekta aktivitātes veidotas tā, lai tiktu iesaistīti speciālisti dažādos Latvijas rajonos, kas tālāk varēs sniegt palīdzību bērniem ar autismu tuvāk bērnu dzīvesvietai.
Projekta gaitā plānotas dažādas aktivitātes. Patlaban ir uzsākta rehabilitācijas programma vairākiem bērniem (divu gadu gaitā plānota bezmaksas rehabilitācijas programma 25 bērniem). Šobrīd 10 speciālisti no dažādiem Latvijas rajoniem apgūst Norvēģijā izstrādātu saskarsmes treniņa un dusmu kontroles programmu ART (Anger Replacement Training), kas domāta pusaudžiem un jauniešiem ar saskarsmes un komunikācijas grūtībām. Plānots, ka šī gada pavasarī tiks uzsākta šīs treniņu programmas vadīšana vairākās Latvijas vietās (Rīga, Liepāja, Salaspils, Cēsis, Sigulda). Par pieteikšanos grupām tuvāka informācija sekos.
Gada otrajā ceturksnī plānoti semināri speciālistiem un atbalsta grupas vecākiem Latvijas reģionos, 2015. gadā semināri un atbalsta grupas Rīgā.
Tuvāka informācija par projektu, kā arī par piedalīšanos projekta aktivitātēs pa e – pastiem: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Facebook

Twitter

YouTube