uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

NOTIKUMU KALENDĀRS

Nav notikumu

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

LAA aktualitātes februārī, martā

Piektien, 28.februārī plkst. 17:00 psihiatre un bērnu psihiatre Inta Barengo aicina uz tējas vakaru par tēmu "Bērnu ar īpašām vajadzībām garastāvokļa traucējumi".
Bieži vien vecāki, pievēršoties dažādu prasmju attīstīšanai, piemirst pievērst uzmanību bērnu garastāvoklim, jūtām, iespējams, pat depresijas pazīmēm, un tās var izpausties savādāk nekā viņu vienaudžiem un pieaugušajiem. Tāpat nereti viņi nemāk vai nav iemacījušies tās paust.
Ieeja bezmaksas. Lūdzam pieteikt savu dalību šajā pasākumā!

Pirmdien, 3.martā plkst. 17:00 notiks atvērtā ABA atbalsta grupa latviešu valodā.
Aicināti gan vecāki, gan speciālisti, gan arī citi interesenti.

Ar šī gada 2.martu Latvijas Autisma apvienībā plānots uzsākt bezmaksas nodarbības bērniem ar autiskā spektra traucējumiem. Tajās tiks izmantoti gan jogas bērniem elementi, gan arī mākslas terapijas elementi. Nodarbību ietvaros bērni trenēs kustību koordināciju, mācīsies radoši darboties, kā arī nomierināties. Lai gan nodarbības būs orientētas tieši uz bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, aicinām droši pieteikties arī brāļus un māsas.
Nodarbības notiks svētdienās, sākot no 12:00. Tās būs bezmaksas.
Pieteikšanās: Sibilla Mirralinga, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Piektdien, 7.martā plkst 17:30 psiholoģe Zane Kronberga un pedagoģe Ilona Smirnova iepazīstinās ar ART (Anger Replacement Training) programmu, kura domāta pusaudžiem un jauniešiem ar komunikācijas un uzvedības problēmām.
Ieeja bezmaksas.

Lai veicinātu bērnu ar autiskā spektra traucējumiem socializēšanos, ar februāri Autisma apvienībā reizi nedēļā notiek pasākumu cikls "Tikšanās ar draugiem".
Darbnīcu mērķis dot iespēju bērniem iegūt jaunus draugus un domubiedrus, palīdzēt veidot pozitīvus uzvedības modeļus, attīstīt runu un komunikāciju, patstāvību un cieņu pret sevi un apkārtējiem, kā arī ģimenēm dodot iespēju komunicēt, atpūsties un apmainīties ar pieredzi.
Veiksmīgi ir noticis pirmais pasākums, un aicinām pieteikties arī Jūs un Jūsu ģimenes draugus un Jūsu bērnu draugus.
Ja laika gaitā plānosiet atstāt bērnu vienu, lūdzam par to brīdināt iepriekš. Darbnīcas notiks reizi nedēļā gan krievu, gan latviešu valodā. Piesakoties aicinām norādīt bērnu vecumu un sniegt nelielu aprakstu par bērnu komunikācijas spējām.
Pieteikšanās un sīkāka informācija pie Jekaterinas Tumaševicas Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Dalība bez maksas vai pret ziedojumiem.

Par jogas nodarbībām pieaugušajiem:
Tiek uzsākta uzņemšanu pavasara posmā jogas nodarbībās pieaugušajiem.
Tiem vecākiem un Autisma apvienības draugiem, kuri vēlas turpināt jogas nodarbības vai kuri vēlas uzsākt nodarbības, atrast laiku sev, lai pasargātu sevi no izdegšanas, parūpētos gan par savu ķermeni, gan par iekšējo līdzsvaru, lūdzam sazināties ar Sibillu Miralingu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Nodarbības notiks svētdienās no 15:30 līdz kādiem 18.
Ieeja pret ziedojumiem.

Mūsu draugu ziņas:
Tuvāko mēnešu laikā Biedrības "Latvijas autisma centrs" organizētā projekta "Bērnu ar autismu un autiska spektra traucējumiem invalidizācijas un sociālās atstumtības riska mazināšana" ietvaros vairākās Latvijas vietās tiks bez maksas vadītas saskarsmes treniņa grupas pusaudžiem (piemērotākais vecums 12 - 18 gadi). Programma ART (Anger Replacement Training) ietver sociālo prasmju, dusmu kontroles un empātijas / morālās spriešanas treniņu.
Tuvāka informācija un pieteikšanās:
Cēsis: Baiba Griščuka, t. 26447613
Sigulda: Ruta Leišavniece, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Liepāja: Marika Blumberga, t. 26777750, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Salaspils: Ilona Smirnova, t. 28313152, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Rīga: Zane Kronberga, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieteikšanās līdz 5. martam.

Pacientu ombuds ir izveidojis jaunu atbalsta rīku pacientiem un veselības nozares nevalstiskajām organizācijām - "Latvijas Pacientu atbalsta centru". Centra svinīgā atklāšana notiks 26.februārī plkst.11.00 Brīvības ielā 97, 3. stāvā. Atklāšanas pasākuma ietvaros tiks prezentēts Pacientu ombuda 2013. gada pārskats, vēršot uzmanību uz būtiskākajām problēmām veselības aprūpē un aktuālākajiem pacientu tiesību jautājumiem. Ja varat pārstāvēt Latvijas Autisma apvienību šajā pasākumā, lūdzu, dodiet ziņu.

Pacientu ombuds organizē divu dienu apmācības interešu aizstāvībā (interešu aizstāvības iespējas pašvaldību, valdības, Saeimas, ES lēmumu pieņemšanā, kā savas intereses lobē komersanti, kā atpazīt lobēšanu, kā sagatavot interešu aizstāvības stratēģiju, kā efektīvāk organizēt NVO interešu aizstāvību, u.c. )
Apmācības notiks 3., 4. martā Pacientu ombuda birojā Brīvības ielā 97, 3. stāvā. Lekcijas, diskusijas un darba grupas, kas paredzētas apmācību procesā, vadīs Sabiedriskā centra Providus eksperti Reinis Āboltiņš, Iveta Kažoka un Linda Curika. Pieteikšanās: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Lūgumi pēc padoma vai palīdzības:
Tā kā aizvien vairāk organizējam nodarbības bērniem ar autismu, mums būtu nepieciešams sienas spogulis vingrošanai un nodarbībām, kā arī nepieciešams norobežot krēslu rindas, lai bērni nekāptu uz tām. Sakiet, lūdzu, vai Jums ir kādas idejas, kā būtu iespējams lēti un droši izgatavot sienas skapi ar bīdāmām durvīm ar spoguļiem?
Priecāsimies par jebkuru atbalstu un palīdzību šīs ieceres īstenošanā.

Tāpat, ja Jums ir lieks atskaņotājs, ar kuru var atskaņot gan CD, gan skaņu ierakstus no USB nesējiem, priecāsimies par to.

Facebook

Twitter

YouTube