uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

LAA aktualitātes aprīlī un maija sākumā

Autisma atpazīstamības mēneša aktivitāšu ietvaros ir izdots ļoti svarīgs un ilgi gaidīts materiāls "IKDIENAS PRASMES UN DARBĪBAS cilvēkiem ar autiska spektra traucējumiem". Materiālā skaidrotas biežākās grūtības pašaprūpē, kas saistītas gan ar ģērbšanos, gan ēšanu, gan tualetes apmeklējumu un citām ikdienas aktivitātēm, doti praktiski padomi to novēršanai un jaunu prasmju apguvei. Tāpat tajā ir atrodami piktogrammu komplekti vizuālajam atbalstam. Materiālam ir īpašs dizains. Pateicoties tam Jums būs viegli strādāt ar šo materiālu, kā arī kopēt nepieciešamās nodaļas.
Ceram un ticam, ka šis materiāls būs praktisks atbalsts gan vecākiem, gan atbalsta personām, gan pedagogiem un citiem, kuri strādā ar bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem ar autiskā spektra traucējumiem.
Materiāls ir bez maksas pieejams labdarības veikalā HOPEN Rīgā jau no šodienas - 24.aprīļa ( adrese: Mazā nometņu iela 32) un no 27.aprīļa - Ogrē (Skolas iela 18).
Lūdzam ņemt vērā, ka tirāža ir ierobežota.

Piektdien, 25.aprīlī psihiatre dr. Daiga Bauze no plkst 16:00-18:00 vadīs lekciju Autisms un ģenētikas labirinti. Būs atbildes arī uz vecāku biežāk uzdotiem jautājumiem.
Kā vienmēr - ieeja ir bezmaksas, bet noteikti aicinām pieteikties.
(Aicinām pieteikties uz visiem pasākumiem!)

Pirmdien, 28.aprīlī plkst. 17:00 aicinām uz tikšanos vecākus, pedagogus, sociālos pedagogus, asistentus un citus interesentus, kuriem ir aktuāli jautājumi par asistentiem, skolotāju palīgiem bērnudārzos un skolās - gan no juridiskās puses, gan arī tīri no praktiskās plānošanas puses. Tāpat runāsim par to, kā varam palīdzēt asistentiem informatīvi un psiholoģiski šajā atbildīgajā darbā bērnudārzos un skolās.
Dalīsimies pieredzē, gatavojam nelielu informatīvo materiālu par juridiskajiem jautājumiem un praktiskajiem jautājumiem par izglītību bērniem ar AST pirmsskolā un skolā. Te mums nepieciešama jūsu pieredze, zināšanas! Plānojam pamata materiālu šo sestdien ievietot mājas lapā sadaļā "Materiāli". Ja Jums būs kādas piebildes, papildinājumi - juridiski, taktiski, lūdzu izlasiet un dodiet ziņu. Mūsu mērķis būtu sagatavot pilnvērtīgu materiālu, kas varētu kalpot vecākiem kā vadlīnijas šajā nepavisam ne vieglajā ceļā.

Trešdien, 30.aprīlī 10:00-17:00 Latvijas Autisma apvienības telpās notiks Fonda "Ziedot" un biedrības "Oranžais Stars" rīkotais pasākums "Autisms", uz kuru īpaši tiek aicināti vecāki, kas ir nesen uzzinājuši par autisma diagnozi vai autiskā spektra traucējumu varbūtību savam bērnam, un meklē atbildes uz daudziem jautājumiem, kā arī vecvecāki, atbalsta personas, pedagogi un citi interesenti. Dienas gaitā tiks skarts plašs tēmu loks, sākot ar pamatjautājumiem par autismu līdz alternatīvajai komunikācijai, laika plānošanai un citām praktiskām lietām. Lektori: Zane Kronberga, Daiga Bauze, Antra Krauce un citi.
Pieteikšanās un sīkāka informācija pie Ingas Baļes, rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tel. 22080338

Pirmdien, 5.maijā plkst. 16:00-18:00 Latvijas Autisma apvienībā viesosies ģimenes psihoterapeite, Marte Meo licenzēta supervizore Ilona Buša. Tēma "Marte Meo. Atbalsts vecākiem, speciālu prasmju attīstīšanā bērna audzināšanā ikdienā."

Sestdien 10.maijā Latvijas Autisma apvienības pārstāvji dosies uz Liepāju.
Ja Jūs vēlaties šīs tikšanās ietvaros tikties ar īpašiem speciālistiem, kuri praktizē Liepājā, mācībspēkiem, vecākiem, lūdzu, dodiet ziņu - uzrunāsim viņus.
Laiks un vieta vēl tiks precizēti.

Pirmdien 19.maijā tējas pēcpusdiena: Kas ir Drāmas terapija?

Sestdien, 24.maijā notiks lasītprasmes darbnīca.

Detalizēta informācija par maija aktualitātēm sekos vēlāk.

Lai veicinātu bērnu un jauniešu ar autiskā spektra traucējumiem socializēšanos, Autisma apvienībā reizi nedēļā notiek pasākumu cikls "Tikšanās ar draugiem".
Darbnīcu mērķis dot iespēju bērniem iegūt jaunus draugus un domubiedrus, palīdzēt veidot pozitīvus uzvedības modeļus, attīstīt runu un komunikāciju, patstāvību un cieņu pret sevi un apkārtējiem, kā arī ģimenēm dodot iespēju komunicēt, atpūsties un apmainīties ar pieredzi. Pieteikšanās un atteikšanās ir obligāta!

Visi pasākumi notiek Latvijas Autisma apvienības telpās Rīgā, Torņa ielā 4, 1B-202 (Jēkaba Kazarmas), un tie ir bezmaksas.

Facebook

Twitter

YouTube