uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

NOTIKUMU KALENDĀRS

Nav notikumu

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

Aktualitātes vasarai

30. jūnijā plkst. 17:00 vecāki aicināti uz tikšanos par tēmu "Autisms un meitenes".
Aicinām iesūtīt jūsu jautājumus, kā arī ieteikumus, kādi materiāli būtu svarīgi jums un atbalsta personām - mūsu brīvprātīgo komanda centīsies sameklēt uz tiem atbildes.
Lai gan šī tikšanās plānota tieši meiteņu vecāku atbalstam, aicinām ciemos arī speciālistus, pedagogus un citus interesentus.

Gatavojoties jaunajam mācību gadam, sestdien, 12. jūlijā plkst. 11:00-14:00 notiks darbnīca vecākiem, pedagogiem, sociālajiem darbiniekiem un citiem interesentiem "Vecāku un pedagogu sadarbība" par sekojošiem jautājumiem:
- Kā veidot pozitīvus nosacījumus vienotam darbam?
- Ko darīt, ja sadarbība neveidojas?
- un, protams, atbildes uz Jūsu jautājumiem.
Pasākums notiks sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu.
Pieteikšanās pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai pie mums.

Augusta sākumā sadarbībā ar biedrību "Papardes zieds" plānota tikšanās par tēmu "Autisms un seksualitāte".

Jūlijā, augustā un septembrī plānotas ilgi gaidītās vizuālā atbalsta materiālu izgatavošanas darbnīcas, kurās interesentiem būs iespēja ne tikai semināra formātā uzzināt par vizuālā atbalsta izmantošanu dažādās vidēs, bet arī bez maksas izgatavot sev nepieciešamos vizuālās uzskates materiālus lietošanai ikdienā. Šī iespēja būs ne tikai ģimenēm, bet arī dienas centriem, sociālajiem darbiniekiem, pedagogiem un citiem. Lai saprastu Jūsu prioritātes un vajadzības vizuālā atbalsta jomā, kā arī mēs varētu sagatavoties darbnīcām, lūdzam aizpildīt šo ANKETU.

Autisma apvienībā reizi nedēļā notiek pasākumu cikls "Tikšanās ar draugiem". Vasaras posmā, ja būs labi laika apstākļi, pasākumi notiks ārā.
Darbnīcu mērķis dot iespēju bērniem iegūt jaunus draugus un domubiedrus, palīdzēt veidot pozitīvus uzvedības modeļus, attīstīt runu un komunikāciju, patstāvību un cieņu pret sevi un apkārtējiem, kā arī ģimenēm dodot iespēju komunicēt, atpūsties un apmainīties ar pieredzi.
Pieteikšanās un atteikšanās ir obligāta!
Pieteikšanās un sīkāka informācija: Jekaterina Tumaševica: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Mūsu draugu ziņas:
no 28. jūlija līdz 1.augustam biedrība "Autisma atbalsta punkts" Rēzeknē organizē nometni bērniem ar īpašām vajadzībām. Tā notiks sanatorijā Rāzna. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, lūgums pēc iespējas ātrāk dot ziņu par jūsu dalību nometnē. Tālrunis sīkākai informācijai: 29454011

Rīgā, Murjāņu ielā 1a (Juglā) darbu ir uzsākusi biedrība "Speciālo palīglīdzekļu centrs". Tā ir zviedru uzņēmēju sponsorēta labdarības organizācija, kas ieved ļoti labus tehniskos palīglīdzekļus.
Centrs strādā divas dienas nedēļā - ceturtdienās un piektdienās. Par laiku, lai apskatītu palīglīdzekļus, iepriekš jāvienojas ar centra darbinieku ergoterapeitu Tomu (mob.t.25522788), epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Noteikti šo centru ir vērts apmeklēt ģimenēm, kurām ir bērni, jaunieši, pieaugušie ar kustību traucējumiem un/vai pašaprūpes traucējumiem. Palīglīdzekļu klāsts ir no vannas krēsliem līdz trīsriteņiem un ratiem. Reizēm ir arī tehnika, kura paredzēta tieši cilvēkiem ar autiskā spektra traucējumiem.
Nosūtījums nav nepieciešams, noslēdzot līgumu, var saņemt palīglīdzekli lietošanā bez maksas, kā arī ergoterapeitu konsultācijas to lietošanai.

Citas ziņas:
IZM ir uzsākusi diskusiju par iespējamiem grozījumiem Ministru kabineta 2012. gada 6.oktobra noteikumos Nr.710 "Noteikumi par vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības iestāžu nodrošinājumu atbilstoši izglītojamo speciālajam vajadzībām".
Ja Jums ir laiks un iespējas palīdzēt sagatavot ierosinājumus arī Autisma apvienības vārdā, dodiet ziņu - šī ir būtiska sadaļa likumdošanā.

Divi lūgumi:
Vai kāds var palīdzēt ar tulkojumu no vācu valodas? Mums nepieciešams iztulkot lielisku materiālu par jauniešiem un pieaugušajiem ar autismu, par viņu iespējām un grūtībām darba tirgū. Esam saņēmuši atļauju no Vācijas kolēģiem šādu materiālu tulkot un adaptēt.

Mums joprojām ir aktuāls stacionārā datora jautājums. Tā kā vasarā mums katru dienu Autisma apvienībā būs kāds no mūsu lieliskās brīvprātīgo jauniešu komandas, tas dotu iespējas izgatavot vizuālā atbalsta materiālus arī tiem, kuriem nebūs iespēju ierasties uz darbnīcām. Ja varat palīdzēt, novērtēsim gan padomu, gan praktisku atbalstu.

Visi pasākumi notiks Latvijas Autisma apvienībā Vecrīgā, Torņa ielā 4, 1B-202 un ir bez maksas.

Facebook

Twitter

YouTube