uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

Sestdien, 27. septembrī: Sadarbības soļi starp vecākiem un pedagogiem

20140927sadsoli.png

Sestdien, 27. septembrī plkst. 11:00 notiks pēdējā šī gada supervīzija iekļaujošās uzvedības veicināšanai. Turpināsim iesākto tēmu "Sadarbības soļi starp vecākiem un pedagogiem". Pasākums notiks sadarbībā ar neformālās izglītības attīstības biedrību "Soli pa solim" un Rīgas domes Labklājības departamentu.
Noteikti piesakieties, ja plānojiet būt: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai pie mums.

Pirmdien, 6. oktobrī plkst 17:00-19:00 notiks Virgīnijas Juškevičiūtes bezmaksas lekcija VECĀKIEM par ABA - Piemērotā uzvedības analīze (Applied Behavior Analysis) bērniem un pusaudžiem ar autiska spektra traucējumiem.

Otrdien, 7. oktobrī plkst 16:00 Kalpaka Bulvārī 4 notiks Virgīnijas Juškevičiūtes lekcija psihologiem, speciālistiem un citiem interesentiem par ABA. (Sīkāka informācija pielikumā).

Virgīnija Juškevičiūte ir Piemērotās uzvedības analīzes (Applied Behaviour Analysis - ABA) konsultante ar Kārdifas un Saseksas universitāšu izglītību un deviņu gadu darba pieredzi Lielbritānijā darbā ar bērniem un pusaudžiem ar autiska spektra traucējumiem. Virgīnijas profesionālās pieredzes jomas ietver Funkcionālās komunikācijas treniņu, verbālās uzvedības mācīšanu, individuālo izglītības plānu veidošanu un ieviešanu, uzvedības problēmu novēršanu, kā arī vecāku un profesionāļu apmācību.

Sestdien 11.oktobrī plkst. 11:00 - rotaļlietu sagatavošanas darbnīca kopā ar mākslinieci Līgu Dumpi. Šis būs īpašs pasākums vecākiem un bērniem. Šajās darbnīcās bērniem un vecākiem tiks dots īpašs uzdevums, izārdīt mīkstās rotaļlietas un sašķirot tās, lai sagatavotu materiālu jaunu rotaļlietu izveidošanai. Iesakām bērniem, kuru sapnis ir paskatīties, kas lācītim vēderā, un ar kuriem var vienoties, ka šī ir īpaša vieta un īpaša darbnīca. Tāpat lūdzam rēķināties, ka būs nozīmīgs pūku un putekļu apjoms.
Bet aizraujoši jebkurā gadījumā!

Piektdien 17.oktobrī plkst. 16:00 - Alternatīvā komunikācija - praktiski soļi ikdienas jautājumu risināšanā.

Sestdien, 25. oktobrī plkst. 11:00 - vecāku resursu pasākums - šis īpašais pasākums notiks jau trešo gadu pēc kārtas. Kur atrast labākos interešu izglītības pulciņus bērniem ar AST? Kuri speciālisti var palīdzēt īpašu problēmjautājumu risināšanai? Kuras ir labākās skolas un kur citur īsteno labās prakses piemērus autisma jomā? Apmainīsimies pieredzē un ar kontaktiem.

Pirmdien, 27.oktobrī plkst. 16:00 Annas Gubermanes seminārs KRIEVU valodā "Autisms - ar ko sākt?"

Piektdien 31.oktobrī plkst 17:00 Klīniskā psiholoģe ar vairak nekā 10 gadu praksi un specializāciju autisma jautājumos Olga Medvedeva vadīs semināru par būtiskiem autisma jautājumiem:
1) Nosacījumi PECS izmantošanai;
2) Nosacījumi ABA izmantošanai;
3) Nosacījumi Sociālo stāstu pielietošanai;
4) Nosacījumi Sociālās domāšanas pielietošanai;
5) galvenie un visparejie principi cilveku ar AST apmacībā.
Lekcija būs KRIEVU valodā, bet prezentacija tiks rādīta latviešu valodā.

Vēl viena ziņa no mums:
Latvijas Autisma apvienība un Latvijas leļļu teātris aicina 3. oktobrī uz izrādi - Vakara pasaciņa "Kā ruksītis ciemos gāja". Izrāde sāksies plkst. 18:30 un notiks latviešu valodā.
Vakars būs veltīts Latvijas Autisma apvienības bērniem un vecākiem. Tāpēc vecāki var nesatraukties, ja bērni kādam traucēs vai nesēdēs mierīgi, vai, ja būs nepieciešamība iet ārā no zāles.
Izrāde noteikti notiks, bet vēl ir brīvas vietas! Kopējā cena 200 eiro, kas nozīmē aptuveni 5 eiro no apmeklētāja. Tā kā pašlaik izskatās, ka būs 20 cilvēki, aicinām pārskaitīt 7-10 eiro uz Autisma apvienības kontu. Ja paliks pāri finansējums, tas tiks rezervēts nākamajām izrādēm. Ja zināt kādu sponsoru, kas varētu atbalstīt šādus un līdzīgus pasākumus, priecāsimies par kontaktiem.

Apmaksas veids:
Biedrība "Latvijas Autisma apvienība"
Reģ. Nr.: 40008107099
Banka: AS SWEDBANK
SWIFT: HABALV22
IBAN: LV03HABA0551036544131
Vienas biļetes cena 7 - 10 eiro no personas ar norādi "Leļļu teātris + apmeklētāju vārdi un uzvārdi"
Lūdzam apmaksāt līdz 1. oktobrim!

Šī būtu lieliska iespēja daudziem bērniem apgūt nepieciešamās iemaņas publisko pasākumu apmeklēšanā. Latvijas Autisma apvienība palīdzēs ar nepieciešamo vizuālo informāciju un atbalstu, lai dotos uz izrādi. Sazinieties ar mums!
Pasākums notiks pirmo reizi, bet, ja būs pieprasījums no Jūsu puses, šādus pasākumus teātris gatavs organizēt katru mēnesi dažāda vecuma bērniem gan latviešu, gan arī krievu valodā.
Pieteikšanās pie Jekaterīnas Tumašvičas 28246679 vai pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
http://www.lelluteatris.lv

Mūsu draugu ziņas:
Saeimas vēlēšanas strauji tuvojas un līdz ar tām atkal un atkal bažas un satraukums, bet iespējams cerības – vai Latvijai beidzot izdosies kaut nedaudz pietuvoties savām kaimiņvalstīm un uzlabot situāciju veselības aprūpes jomā?
Atbildes uz šiem ļoti sarežģītajiem jautājumiem centīsimies atrast kārtējā 9. Pacientu organizāciju vadītāju konferencē un diskusijā 30. septembrī - "Ministrs pacienta krēslā. Kādus uzlabojumus partijas sola pēc vēlēšanām?"

Dienas kārtība 30.septembra konferencei
09.3. – 10.00 Dalībnieku reģistrācija/kafija
10.00 – 10.05 Uzruna - Gunta Anča, SUSTENTO valdes priekšsēdētāja
10.05 – 10.25 Veselības ministrijas pārstāvis (Valsts sekretārs R.Muciņš) par 2015. gada budžeta bāzi un jaunajām politikas iniciatīvām. Jautājumi no auditorijas
10.25 – 10.45 SUSTENTO aptaujas rezultāti – pacientu perspektīva (veselības pakalpojumu pieejamība) – Iveta Neimane, SUSTENTO valdes locekle
10.45 – 11.15 Kafijas pauze
11.15 – 11.30 Ieskats partiju vēlēšanu programmās – solījumi veselības jomā – politologs Ivars Ījabs
11.30 – 13.00 Paneļdiskusija

Konference notiks 2014. gada 30. septembrī, no plkst. 10.00 – 13.00 Viesnīcā Albert Hotel, Dzirnavu ielā 33, Rīgā.

Facebook

Twitter

YouTube