uzaicini

PIETEIKTIES JAUNUMIEM

NOTIKUMU KALENDĀRS

Nav notikumu

ZIEDOT TIEŠSAISTĒ

Summa Tooltip € 25.00
€ 50.00
€ 100.00
€ 250.00

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

TRANSLATE PAGE

Latvian English German Icelandic Norwegian Portuguese Russian Spanish

Biedrības jaunumi - 4. aprīlis

Konference "Autisms: ko darīt"
Paldies ikvienam, kas palīdzēja īstenot nozīmīgo notikumu Rīgā šajā nedēļā - Latvijā pirmā autisma tēmai veltītā konference. Kā liecina reģistrācijas lapas, konferenci apmeklēja gandrīz 300 viesi.
www.autisms.lv ir pieejami gandrīz visas konferences prezentācijas, kā arī labās prakses video. Paldies tiem, kas iesūtīja savus piemērus, kas palīdzēja video tapšanā, un dodiet ziņu, ja variet palīdzēt nākamo video veidošanā - ar piemēriem, idejām, scebnārijiem, aparatūru utt.
Aptuveni pēc nedēļas Jūsu rīcībā tiks nodoti konferences video.
Novērtēsim Jūsu atsauksmes - arī kritiku un ierosinājumus, lai nākamajos pasākumos varam sniegt maksimāli precīzas atbildes uz Jūsu jautājumiem.

 

Pedagogu darbnīcas:
Pedagogu darbnīcas ir ikmēneša pasākums, kurā aicināti piedalīties pirmsskolu un skolu pedagogi, vecāki, speciālisti, atbalsta personāls lai dalītos pieredzē un gūtu praktiskas idejas darbam ar bērniem ar autiskā spektra traucējumiem.
Nākamā darbnīca būs 27.aprīlī. Tēma "Atbalsta personāls skolā bērniem ar AST". Kas ir iespējams un kas nav? Ko sagaida pedagogi, ko sagaida vecāki, ko - atbalsta personāls? Plānots, ka šajā darbnīcā piedalīsies arī kolēģi no Igaunijas.
Lai gan fokuss būs uz skolu pedagogiem, domāju, būs interesanti arī pirmsskolas mērķauditorijai. Aicinām savlaicīgi pieteikties, jo vietu skaits ierobežots. Pasākums ir bezmaksas.

Izstāde:
Mūsu skaistajās, jaunajās telpās ir izstādīti bērnu un pieaugušo ar autiskā spektra traucējumiem darbi. Aicinām visus pirmdien 8.aprīlī no 17:00 uz satikšanos Torņa ielā 4, 1B-202, Rīgā. izstāde būs vismaz mēnesi, tāpēc tie, kuri netiek pirmdien, droši dodiet ziņu par Jums ērtiem laikiem.
Viena tehniskā piebilde - tā kā pirmajā reizē pievīla stiprinājumi darbiem un daļa no tiem nokrita, ir sajukuši autoru vārdi. Ceram uz jūsu sapratni, un būsim pateicīgi, ja autori un vecāki palīdzēs mums noorientēties, kā arī pabrīdināsiet mazos māksliniekus.

Bērnu un pieaugušo ar AST animācijas darbnīcas:
Sakarā ar to, ka 2.aprīlī visi vecāki, kuri vēlējās ar bērniem piedalīties animācijas darbnīcās, vēlējās arī apmeklēt konferenci, darbnīcas pārceļas par pāris nedēļām. Kad būs sakārtots viss, lai tās notiktu un būs zināms datums, izsūtīsim plašāku informāciju par norises laikiem un detaļām, kas jaunajiem animatoriem palīdzētu sagatavoties darbam.
Lūk - pirmās darbnīcas video
http://youtu.be/FgaDhLA1NoM

Biedru sapulce un juridiskie jautājumi:
Nākamā biedrības sanāksme/atkārtotā Biedru sapulce notiks pirmdien plkst. 18:00, Torņa ielā 4, 1B-202, Rīgā, kuras ietvaros notiks arī valdes vēlēšanas. Aicināts ir ikviens interesents un droši līdzi ņemiet groziņus. Galdu vēl nav, bet ir ļoti skaistas, plašas palodzes. Atkārtotās Biedru sapulces darba kārtība - pielikumā.
Īpaši aicināti ir juridisko nianšu pārzinātāji - jums no 18-18:40 būs sagatavota atsevišķa darbnīca.

Atbalsta grupas:
Paldies par jūsu ierisnājumiem atbalsta grupām. Tuvākajā nākotnē darbu uzsāks četras atbalsta grupas:
1. vecāki, kuriem bērni šogad vai nākamgad uzsāks skolas gaitas;
2. vecāki, kuriem ģimenē pamatvaloda ir krievu valoda;
3. vecāki un jaunieši, kuri vēlas risināt ar tālākizglītību un karjeru saistītos jautājumus;
4. Satikšanās pēcpusdiena pieaugušajiem ar autiskā spektra traucējumiem.
Plānotais satikšanās biežums - reizi mēnesī.
Par precīziem laikiem, kad atbalsta grupas sāks darboties, vienosimies 8.aprīlī.

Nepieciešamās lietas:
Biedrībai ļoti nepieciešamas vairākas lietas, lai sāktu pilnvērtīgi strādāt klātienē - lekcijās vai semināros.
Svarigākās lietas - projektors vai platekrāna TV un DVD lasītājs prezentācijām.

Autisma atbalsta grupa Bauskā - 20.aprīlī:
Biedrība jau ir palikusi tik liela un stipra, ka speram pirmo soli ārpus Rīgas, lai sniegtu stabilu, ilglaicīgu atbalstu vecākiem, pedagogiem, atbalsta personālam un citiem interesentiem par autisma jautājumiem.
Pateicoties atbalstītājiem un pateicoties vecākiem, plānojam sestdien, 20.aprīlī pirmo tikšanos. Lūdzu informējiet tos, kas ir Bauskas pusē, bet nav mūsu redzeslokā, piesakieties, lai varam saplānot telpas.

Autisma konference Krievijā:
19- 20 aprīlī Maskavā notiks starptautiskā konference "Autisms. Izaicinājumi un risinājumi".
http://prev-med.ru/ru/event/mmp/programma.html
Pēc satura izskatās, ka tā īpši vērtīga varētu būt tieši speciālistiem. Ja Jums ir iespējas aizbraukt vai ziniet kādu, kas plāno to darīt, lūdzu, dodiet ziņu.

Starptautiskā autisma konference:
No 26. līdz 28.septembrim Budapeštā notiks 10. starptautiskā Autisma konference. Ja plānojiet vai vēlaties apmeklēt to, lūdzu, dodiet ziņu, lai varam apzināt resursus.
http://www.autismcongress2013.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=1&lang=en

Facebook

Twitter

YouTube