Sensorās sajūtas ir tās, ko uztver mūsu maņas: redze, dzirde, tauste, garša, oža.
Cilvēkiem ar autismu bieži ir paaugstināts vai pazemināts jutīgums pret dažādiem maņu kairinātājiem (stimuliem): gaismām, krāsām, skaņām un trokšņiem, tekstūrām, smaržām, garšām, temperatūrām, kustību, līdzsvara maiņu, kā arī iekšējiem stimuliem (sāpēm, izsalkumu, slāpēm utt.). Tādējādi, saskaroties ar it kā ikdienišķiem stimuliem, viņiem var būt netipiskas reakcijas.
Katram cilvēkam ar autismu tas var izpausties citādi, bet parasti jutīgums pret dažādiem stimuliem ir gan paaugstināts, gan pazemināts, kā arī šis jutīgums var mainīties dienas gaitā dažādu iemeslu dēļ, tostarp satraukuma, noguruma, radušās pārslodzes dēļ utt.
Cilvēks, kura jutīgums ir paaugstināts, var kļūt nepatīkami satraukts, saskaroties ar noteiktiem stimuliem. Satraukums var izpausties dažādi: gan kā acu vai ausu spiešana ciet, gan kā bēgšana no neizturamās vides, gan arī kā emociju izvirdums (meltdown) vai īslaicīga noslēgšanās sevī (shutdown).
Gadījumā, ja jutīgums ir pazemināts, cilvēks var meklēt papildu stimulāciju. Šī stimulācijas meklēšana var izpausties kā īpašas intereses izrādīšana par gaismām, rakstiem un atspulgiem, skaļas mūzikas un citu skaņu atkārtota klausīšanās, berzēšanās pret audumiem un dažādiem materiāliem, iespiešanās šaurās vietās, priekšmetu un cilvēku ostīšana, spēcīgu aromātu un pikantu ēdienu izvēle, pat neēdamu priekšmetu nogaršošana un ēšana, kā arī augsta tolerance pret sāpēm un izteikta lēkāšana, grozīšanās un šūpošanās.