Latvijas Autisma apvienības buklets par autismu

Latvijas Autisma apvienība ir izveidojusi bukletu par autismu.  Lejupielādēt bukletu

Kas ir Aspergera sindroms?

Satiekot kādu cilvēku, mēs novērtējam viņu. Tikai paskatoties uz šo cilvēku, mēs bieži varam noteikt viņa vecumu vai statusu, pēc sejas izteiksmes vai balss toņa mēs parasti varam pateikt, vai viņš ir priecīgs, dusmīgs vai bēdīgs un atbilstoši tam reaģēt.

Ne visiem ir šādas dabiskas spējas. Cilvēkiem ar Aspergera sindromu ir daudz grūtāk atpazīt šos signālus, ko lielākā daļa no mums uzskatīs par pašsaprotamu. Rezultātā šie cilvēki izjūt lielākas grūtības sazināties un mijiedarboties ar citiem.

Aspergera sindroms ir autisma paveids, jeb, varētu teikt, stāvoklis, kas ietekmē to, kā cilvēks sazinās un saprotas ar apkārtējiem. Aspergera sindromam ir raksturīgas vairākas pazīmes:

  • grūtības sazināties;
  • grūtības sociālās (savstarpējās) attiecībās;
  • iztēles un radošās darbības trūkums.

Parasti cilvēkiem ar Aspergera sindromu ir mazāk problēmu ar valodu, nekā tiem, kam ir autisms. Viņi runā tekoši, lai gan izteiktie vārdi dažkārt var izklausīties formāli un samāksloti. Cilvēkiem ar Aspergera sindromu ne vienmēr ir mācīšanās problēmas, kā tas ir autisma gadījumā, faktiski cilvēkiem ar Aspergera sindromu bieži vien inteliģences līmenis ir vidējs vai virs vidējā.

Daudzi bērni ar Aspergera sindromu apmeklē vispārējās izglītības skolas, un, ja ir atbalsts un iedrošinājums, var sekmīgi turpināt izglītību, kā arī apgūt profesiju un gūt panākumus tajā.

Latvijas Autisma apvienība ir izveidojusi bukletu par aspergera sindromu.  Lejupielādēt bukletu


Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.